AKO ZAČAŤ PREDÁVAŤ

NA AMAZONE V EURÓPE

VÝROBKY HANDMADE

Návod, ako si zo záľuby vytvoriť prosperujúce podnikanie

Vitajte všetci, ktorých zaujala možnosť predávať na Amazone. Táto stránka je určená predovšetkým vám, čo s talentom, kreativitou a  so šikovnými rukami vytvárate jedinečné veci, aké patria do kategórie Handmade.

Volám sa Zuzana Sotáková. Spolu s mojou teamovou partnerkou (zároveň aj mamkou 🙂 ) patríme medzi najúspešnejších predajcov na Amazone v EÚ zo Slovenska.  Na základe toho nás oslovili priamo z Amazonu a stali sme sa ambasádorkami tohto online-shopu u nás.  Založili sme projekt Europeseller, v rámci ktorého spolu s kolegami, rovnakými amazonskými nadšencami, ponúkame rady, tipy, návody, usmerňujeme a vzdelávame predajcov.

Priznáme sa, že o možnosti predaja a zarábania v kategórii Handmade sme sa začali zaujímať až po otázke, ktorú nám poslala jedna záujemkyňa o predaj svojich handmade výrobkov. To, čo sme zistili, nás neskutočne prekvapilo. Veľmi nás potešila hlavne perspektíva rozvoja tejto kategórie. Rada vám sprostredkujem informácie, ktoré budete potrebovať, ak sa rozhodnete reálne si vytvoriť prosperujúce podnikanie v kategórii ručne vyrábaných výrobkov na Amazone.

Čo nás na stránkach Handmade prekvapilo?

 Na jednej strane nás ohromila neznalosť či neochota väčšiny predajcov sa prezentovať tak, aby si zákazníci ich výrobok mali chuť kúpiť. Na druhej strane pozitívne prekvapilo niekoľko predajcov, ktorí dosahujú mesačné tržby v desiatkach tisíc libier či eur . Majú výborne prepracované predajné stránky, dodržujú pravidlá, ktoré pri obchodovaní na Amazone zaručujú predaje. 

Prekvapilo nás aj iné dôležité zistenie. To základné, čo v ostatných kategóriách je pre nás predajcov už samozrejmosťou a na zvýšenie predaja musíme robiť aj mnoho ďalších marketingových ťahov, tu stačilo na umiestnenie medzi najlepšími. Práve táto skutočnosť poukazuje na obrovský potenciál, ktorý je v Handmade kategórii.  Aj preto nechápeme minimálny záujem zo strany Slovákov a Čechov o predaj na Amazone.

Rozhodli sme sa zistiť, vyskúšať, potvrdiť a hlavne spísať všetko potrebné čo súvisí s kategóriou Handmade. Informácie, ktoré máte na dosah ruky, vám pomôžu začať predávať na Amazone a zaručia výhodnú štartovaciu pozíciu oproti tým, čo to robia zle.

Aby sme mohli perfektne napísať podrobný návod, absolvovali sme všetky kroky ako začínajúci predajca, keďže niektoré procesy a nastavenia v tejto kategórii boli aj pre nás nové.

Tak začíname. 

Prečo predávať na Amazone...

 • ... Amazon je najväčší, najviac a najrýchlejšie rozmáhajúci sa online obchod na svete
 • ... najvyšší medziročný percentuálny nárast tržieb v roku 2016 zaznamenal Amazon v Európe
 • ... v Európe je 510 miliónov potencionálnych zákazníkov
 • ... od roku 2010 investoval Amazon v EÚ 15 miliárd eur a zamestnáva tu už 40.000 ľudí
 • ... v roku 2018 plánuje Amazon v EÚ otvorenie najväčšieho počtu centier v rámci svojich trhov

Prečo predávať v kategórii Handmade...

 • ... je to nová kategória, ktorú Amazon v EÚ otvoril 22.9.2016
 • ... v roku 2018 Amazon výrazne podporuje práve rozvoj tejto kategórie
 • ... na rozdiel od ostatných kategórii je v Handmade omnoho menšia konkurencia
 • ... môžete osloviť milióny zákazníkov z ekonomicky vyspelejších krajín
 • ... vaše výrobky sú jedinečné, vy si určujete cenu, konkurencia nepredáva to isté a cenovo vás neohrozuje
 • ... platíte poplatky len z toho, čo reálne predáte a žiadne iné

Prvé praktické otázky

Mnohí z vás si určite teraz pomysleli : "Ako môžem predávať na Amazone, keď neviem vôbec alebo aspoň dostatočne žiadny cudzí jazyk"?

Ak by ste šli predávať do ostatných kategórii, kde je nevyhnutná komunikácia s výrobcami produktov v angličtine, tak odpoviem, že je to ťažko predstaviteľné. No vy už výrobok máte a žiadnu Čínu riešiť nepotrebujete.

Neverím, že sa medzi nami nájdu predajcovia, ktorí vedia súčasne po anglicky, nemecky, francúzsky, taliansky a aj po španielsky. A predsa predávame na týchto trhoch. My vieme po taliansky akurát "amore mio" a zákazníci z Talianska nám momentálne robia najväčší obrat. Našťastie Amazon umožňuje nastavenie predajných stránok tak, že pokiaľ predajca uvedie náležité informácie, zákazník nemá dôvod a potrebu ho kontaktovať. My sme začínali na všetkých trhoch naraz a dávali sme si všetko prekladať do 5 jazykov. Aj do angličtiny hoci sa po anglicky dohovoríme. Vy si ale môžete vyskúšať predaj len na niektorom trhu. Ak vytvoríte svoje stránky tak, ako to odporúčame, uvidíte, že neznalosť jazyka nie je prekážkou. 

Predpokladám, že hneď v úvode vám napadla aj otázka: " Čo ma bude stáť vstup na Amazon" ?

Odpoveď záleží od toho, ako ste na tom s jazykmi a čo ste už pre predaj svojich výrobkov doteraz spravili. 

Za preklady zaplatíte podľa toho, ako sa rozpíšete. Ak dáte prekladať všetko čo odporúčame pre úspešné predaje, rátajte s približne  3 stranami. Vieme vám poradiť prekladateľov, čo ponúkajú preklad 1 strany za 5 - 6 eur. 

Pokiaľ vlastníte produktové fotografie, ktoré sú v profesionálnom prevedení, tak s položkou za snímky nemusíte počítať. Ak ich však nemáte, naozaj potrebujete aspoň jednu hlavnú fotografiu vo výbornej kvalite.

Sprostredkovateľský poplatok Amazonu vo výške 12% zaplatíte, až keď sa váš výrobok predá.

Ako prebieha predaj na Amazone?

Z pohľadu zákazníka je to jednoduché. Vyberie si na stránke produkt, zaplatí Amazonu a tovar sa mu zašle buď priamo z amazonského skladu (predaj formou FBA), alebo od predajcu (predaj formou FBM).

Z pohľadu predajcu je to samozrejme zložitejšie a úplne zjednodušene to prebieha takto:

Zaregistruje si účet predajcu, zalistuje produkt, nastaví formu predaja, aktivuje trh v krajine, kde sa rozhodol predávať. Ak zvolil FBA, zašle svoje produkty do Amazonom určeného skladu a viac sa o dopravu k zákazníkovi nestará. Pri FBM túto výhodu nemá a tovar po zakúpení musí zaslať na adresu zákazníka. V obidvoch prípadoch však vôbec nerieši platby. Tie rovnako ako aj všetky objednávky spracováva Amazon. Z každej objednávky si Amazon stiahne svoju províziu sa sprostredkovanie predaja. Zvyšok z tržby  každých 14 dní zašle na účet predajcu.

V čom sa líši Handmade od ostatných kategórií?

Táto kategória nepatrí medzi otvorené. Znamená to, že každý záujemca o predaj musí prejsť schvaľovacím procesom. Ak pracovníci Amazonu overia, že jeho výrobky sú vhodné pre Handmade, môže si registrovať účet predajcu. V porovnaní s ostatnými kategóriami je rozdiel aj vo vytváraní profilovej a produktovej stránky. V Handmade dostáva predajca možnosť využiť väčší priestor na vlastnú prezentáciu. V značnej miere môže zapájať svoju kreativitu a zo strany Amazonu sa ho dotýka menej obmedzení. Samotný priebeh predaja je rovnaký ako v iných kategóriach. Predajca v Handmade je však oproti ostatným hneď niekoľkonásobne zvýhodnený. Napríklad v tom, že neplatí poplatok za vedenie účtu, odvádza nižšiu províziu Amazonu a reklamu v rámci Lightning deals má zdarma.

Celý postup od schvaľovacieho procesu cez registráciu, tvorbu predajných stránok, nastavovanie celého predaja až po vybavovanie objednávok sme detailne spracovali v e-booku. Pozrite si jeho obsah, kde uvidíte jednotlivé kroky, ktoré je potrebné absolvovať.

Či máte úspešný e-schop a za sebou roky predajných skúseností, alebo ste sa práve rozhodli začať predávať, pri vstupe na Amazon je každý začiatočník. Amazon má svoje vlastné pravidlá, s ktorými sa nikde inde nestretnete.

Budúci predajca momentálne nemá problém dozvedieť sa základné informácie o predaji na Amazone. K tejto téme si dokáže zakúpiť už množstvo literatúry a existuje aj možnosť zúčastniť sa vzdelávacích kurzov. Na tomto základe bude vedieť, podľa akých kritérií má vybrať svoj produkt, ako ho dať vyrobiť, zalistovať a začať predávať.

Za takéto informácie by to boli pre vás ale zbytočne vyhodené peniaze. Vy nepotrebujete ani hľadať produkt, ani ho dať vyrobiť a hlavne sa z nich nedozviete nič o špecifikách kategórie Handmade.

Overili sme si, že neexistuje žiadna detailná príručka, ktorá by vysvetľovala, ako má záujemca o predaj v Handmade postupovať.  Preto sme sa rozhodli ju napísať.

Výsledkom našej niekoľkomesačnej práce je e-book s názvom Ako začať predávať na Amazone v Európe výrobky Handmade. Určite v ňom nájdete všetko potrebné, aby vaše výrobky mohli obdivovať a nakupovať zákazníci z celej Európy.

Uvedomili sme si, že v Handmade navyše platí dôležité pravidlo. Čím viac predajcov jedinečných výrobkov s perfektnou prezentáciou tu bude pôsobiť, tým viac zákazníkov túto kategóriu bude vyhľadávať. Vy viete vyrábať krásne produkty a my vám ponúkame návod, ako si vytvoriť prezentáciu, ktorá zaujme.

Poďte predávať na Amazon s nami a...

 • ... budete perfektne pripravený predajca, ktorý z možností Amazonu v Európe vyťaží vo svoj prospech maximum
 • ... my vám pomôžeme začať predávať šikovne, aby ste zbytočne nestrácali peniaze, energiu a drahocenný čas
 • ...dozviete sa naše know-how, ktoré dokážete zúročiť na ceste k vašim zárobkom

Čo získate kúpou tohoto e-booku?

E-book je užívateľská  príručka. Vysvetľujeme v ňom všetko, čo potrebujete vedieť, ak chcete predávať na Amazone v Európe v kategórii Handmade. Naozaj obsahuje iba podstatné informácie. Tvorí ho 82 strán, viac ako 18.900 slov, prehľadné tabuľky, odkazy na užitočné stránky, množstvo strategických odporúčaní aj rád a veľa zaujímavých bonusových faktov.

Kľúčové slová: Amazon, Európa, Handmade, predaj, registrácia, príležitosť, trh, jazyk, legislatíva, poplatky, recenzie,  a úspech. 

Okrem iného v ňom nájdete:

 • kompletné detailné postupy ako sa stanete predajcom v Handmade – od podania žiadosti a registrácie cez tvorbu profilovej stránky a pridanie vášho produktu do online systému až po nastavovanie samotného predaja a vybavovanie objednávok;
 • príklady dobrej aj zlej praxe spolu s komentármi, vďaka ktorým dokážte pripraviť vašu predajnú stránku na profesionálnej úrovni;
 • prospešný zoznam všetkého, čo musíte pred spustením predaja preložiť, aby ste sa neskôr s cudzími jazykmi nezaťažovali;
 • istotu, že predávať v Handmade na Amazone dokážete aj bez toho, aby ste ovládali cudzie jazyky;
 • kľúč k nastavovaniu poštových poplatkov a tip na výhodné prepravné spoločnosti;
 • dôležité informácie o účinných predajných technikách na Amazone, ktorými viete zvýšiť vlastné predaje;
 • najdôležitejšie informácie z legislatívy, ktoré sa vás ako predajcu v kategórii Handmade dotýkajú;
 • popis skúseností najlepších slovenských predajcov na Amazone v Európe a množstvo odporúčaní, ktoré vám pri predaji určite pomôžu.

Pre všetkých, ktorí si e-book zakúpia, je pripravená uzavretá skupina na Facebooku.

Slúži k zdieľaniu amazonských skúseností, kladeniu otázok, spätnej väzbe, šíreniu prínosných informácií a v neposlednom rade k vzájomnému motivovaniu a podpore predajcov.

CENA E-BOOKU JE 29 EUR

Okrem detailne vypracovanej príručky sú v cene
zahrnuté aj bonusy:

Prístup k aktuálnym informáciám

Budete od nás dostávať ďalšie exkluzívne informácie o rozvíjaní biznisu.
 
Aktualizácie e-booku
 
Keďže online svet sa dynamicky mení, budeme e-book priebežne aktualizovať a dopĺňať zásadné informácie.
 
Prístup do uzavretej FB skupiny
 
Môžete byť súčasťou špeciálnej skupiny, ktorá sa zameriava výlučne na predaj v Handmade na Amazone. Členstvo, ktoré je len pre pozvaných, vám ponúka mnoho výhod, napríklad skúsenosti, názory či odporúčania iných predajcov.

A pridávame ešte jeden hodnotný bonus  :-).

Kúpou e-booku získate 50% zľavu na náš prvý a mimoriadne úspešný e-book Praktický sprievodca podnikaním na Amazone v Európe.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Garantujeme vám, že nenájdete na trhu návod, čo by sa v takom rozsahu a tak detailne zaoberal predajom na Amazone v Handmade ako náš e-book.

Verte, že kúpa e-booku je výborná voľba, ak chcete mať zo svojej záľuby primerané zisky či dokonca prosperujúce podnikanie.

Nepochybujeme, že s obsahom e-booku budete všetci spokojní. Ak ale do 14 dní od zakúpenia e-booku zistíte, že informácie, ktoré v ňom predkladáme, nie sú dostatočne spracované a nemajú výpovednú hodnotu, ktorú prezentujeme, vrátime vám peniaze v plnej výške. Ponúkame tak 14-dňovú záruku spokojnosti.

Ak ste sa rozhodli pre kúpu návodu, budeme vám vďační, keď si po prečítaní nájdete pár minút a podelíte sa s nami so svojimi pocitmi, ktoré vo vás vyvolal. Naozaj oceníme ak napíšete na zuzana@europeseller.eu, či splnil vaše očakávania, či vám pomohol, či vám bude slúžiť na vašej amazonskej ceste, alebo vás niečím inšpiroval a pre niečo motivoval.

Vážime si vašu spätnú väzbu. Jej prostredníctvom dokážeme zistiť, či sa nám podarilo naplniť zámery, pre ktoré sme e-book písali. Recenzia (pozitívna 🙂 ) bude pre mňa, ale aj pre celý team, ktorý sa na e-booku podieľal, tou najlepšou odmenou za niekoľkomesačnú pracovnú aktivitu.

Verte, že sme počas nej dali zo seba to najlepšie.

Za všetkých, ktorí sa na e-booku podieľali, vám prajem veľa amazonských úspechov

Zuzana